Magyar összefogás, magyar igazság és egy nemzetben gondolkodás honlapja
Magyar összefogás, magyar igazság és egy nemzetben gondolkodás honlapja
Bejelentkezés
Felhasználónév:

Jelszó:
SúgóSúgó
Regisztráció
Elfelejtettem a jelszót
 
Honlap menü
 
Fórumok
 
Partner oldalak
 
Hasznos linkek
 
Trianon árnyékában
 
Tudatos asszimiláció

 
Mit adtunk a világnak?

 
Irodalom és Trianon

 
Összetartozunk
 
Szent Korona eszme és tan
 
Linkek
 
Aktuális és kiemelt fontosságú hírek
 
Egy nemzetben gondolkodás honlapja - Ajánljon minket !

  

 
Autonómiát a felvidéki magyarságnak is !

  

 
Testvéroldal

      

 

 
Rablóbéke (kattintson a képekre)

           

 

 
 
 
 
 
Látogatók

free counters

 
Történelem
 
Horthy Miklós
 
The Threaty Of Trianon In English
 
A magyar nyelv ősnyelv
 
Magyarellenesség
 
Hírek
Hírek : Ahogyan Felvidékről látják: Magyar térvesztés Szerbiában - a felvidéki Új Szó elemzése

Ahogyan Felvidékről látják: Magyar térvesztés Szerbiában - a felvidéki Új Szó elemzése

  2007.01.26. 10:46

2007. január 24. Vajaság Ma és Új Szó nyomán - Ha cinikusan fogalmaznánk, elsőként az állítható, hogy a délvidéki magyarság beleunt magyar pártjainak acsarkodásába és az általuk képviselt eddigi stratégiákba. Keményebb szóhasználattal: leváltotta egyes magyar vezetőit. Nos, a vasárnap megtartott szerbiai parlamenti választásokon a Vajdasági Magyar Szövetség (VMSZ) hozzávetőlegesen 55 000 szavazatot kapott. A Vajdasági Magyar Demokrata Párt és a Vajdasági Magyarok Demokratikus Közössége által létrehozott Magyar Összefogás Koalíció (MÖK) 12 000-et. Ez összesen 67 000. Tekintettel arra, hogy ezúttal magasabb volt a részvételi arány, mint három évvel korábban, a számítások szerint mintegy 120 000 magyar szavazott. A vajdasági magyarok fele tehát nem magyar pártokra adta a voksát! (Más példával élve ez hasonló, mintha Romániában a parlamenti választások során az ott élő magyaroknak csak ötven százaléka szavazna az RMDSZ-re.)

Mentő körülmény, hogy ezúttal mégis parlamenti, s nem helyhatósági választásokról van szó, ez utóbbi bizonyára mégis más képletet mutatna. Az ábra viszont most az, hogy a VMSZ-nek három képviselője lesz a 250 tagú szerb szkupstinában, a MÖK-nek pedig egy sem.

Előzetesen: a VMSZ 6–8 mandátumra számított, a MÖK pedig (nem bevallottan) kettőre. Most persze nagy a riadalom: a VMSZ mindenekelőtt a szerbiai demokratikus pártoknak a magyar környezetekben való „kontár és illetéktelen” kampányolásában, továbbá a Magyar Szó c. napilap és a Szabadkai Rádió nem megfelelő hozzáállásában véli felfedezni a gyatra teljesítmény okait, a MÖK pedig az együttes indulás elmaradásában, valamint a budapesti média magatartásában.


Saját kampányaikat a pártok természetesen maguk elemzik majd, annyi azonban máris megállapítható, hogy a VMSZ igyekezett pragmatikus, „életközeli” megoldásokat felkínálni, míg a MÖK tevékenysége az elmúlt hetekben szinte kizárólag a VMSZ, valamint a Magyar Nemzeti Tanács ócsárlásában merült ki. Mellesleg: a VMSZ-nek a MÖK felett aratott 5:1-es (ki tudja már hanyadszori) győzelme révén az is véglegesen világossá vált, hogy a VMSZ a délvidéki magyarság egyedüli (és mérvadó) érdekvédelmi politikai szervezete. A VMDP és a VMDK a jövőben esetleg lokális szinten intézheti ügyeit, nem beszélve a (jószerével csak a zentai támogatókra számítható) Magyar Polgári Szövetségről, amely korábban kacérkodott a gondolattal, hogy bekapcsolódik a MÖK-be, majd – ismeretlen okokból – ettől eltekintett, végül pedig a választások bojkottjára szólította fel pártolóit.


A valódi indítékok azonban másutt (is) keresendőek. A délvidéki Vajdaságban élő magyarok többsége nyilván úgy vélekedik, hogy sorsának jobbra fordulását illetően mindenekelőtt olyan kormányra (és parlamentre) van szükség, amely határozottabb lépéseket tesz az európai integráció irányába, háborúskodás nélkül lezárja a koszovói ügyet, valamint szavatolja a gyorsabb ütemű – munkahelyteremtő – gazdasági fellendülést. Országos léptékben mérve súlyuknál (súlytalanságuknál) fogva a magyar pártok ezen feladatok vállalására nem képesek, e célok eléréséhez tehát ésszerűbbnek kínálkozott inkább a Demokrata Pártot, a G17 Pluszt és a Liberális Demokrata Pártot támogatni.

Mert a kifejezetten kisebbségi ügyek megoldásának is (előzetes) feltétele az előbbi felsorolás. Mindezen túlmenően elgondolkodtató viszont, hogy a nagyobb délvidéki városok közül a VMSZ-nek mindössze Zentán, Topolyán, Magyarkanizsán és Kishegyesen sikerült százalékarányban a legtöbb szavazatot begyűjtenie, Szabadkán, Adán, Óbecsén és Csókán a második helyre szorult, másutt még lejjebb. Viszont: Becsén, Zomborban, Nagybecskereken, Csókán, Törökbecsén valamint Újvidéken a radikálisok győztek. Figyelmeztető jel tehát akad bőven, amelyek az ideges reakciók helyett inkább az alapos elemzések szükségességét feltételezik.
Sinkovits Péter
(Megjelent a pozsonyi Új Szó c. napilap mai számában)

http://www.vajdasagma.info/universal.php?rovat=cikk&ar=tukor&id=1085

nemzetidal.gortal.hu megjegyzés:

A honlap szerkesztőjeének megítélése szerint "vajdasági magyar" szóhasználat, helyett a "délvidéki magyar" a helyénvaló ezért az ide felkerült szövegben a " vajdasági magyar "szókapcsolat helyesbítve lett. A Vajdaságot szerbek hozták létre ősi magyar földön. A szlovákiai magyar, romániai magyar, vajdasági magyar kifejezések a trianon szindróma részei és az asszimilációs folyamat láncszemeit képezik. A magyar gondolkodásba újra be kell építeni a felvidéki, erdélyi , őrvidéki, délvidéki, bánsági, kárpátaljai magyar kifejezéseket, a szlovákiai, romániai, ausztriai, vajdasági, horvátországi, ukrajnai magyar kifejezések helyett. A föld nem változott, csak a politikai országhatár.  Majd ha újra eljön az az idő, amikor a külhonba szakított magyarság a saját idenitásáról való gondolkodásában éles különbséget tud tenni a szlovákiai magyar vagy felvidéki magyar mivolta között, akkor  jön el az ideje annak amikor meg fogjuk tudni állítani a Kárpát-medencében élő magyarság beolvadási folyamatát és visszatalál gyökereihez a megtépázott magyarság.  Többek között ilyen jelegű identitászavar miatt van kisebbségben az SZNT vagy a MÖK.


Kapcsolódó cikkek, elemzések:

www.commora.hu nyomán

Magyar térvesztés Szerbiában

Magyar térvesztés Szerbiában - Új Szó
(Részlet)
A vajdasági magyarok többsége nyilván úgy vélekedik, hogy sorsának jobbra fordulását illetően mindenekelőtt olyan kormányra (és parlamentre) van szükség, amely határozottabb lépé­seket tesz az európai integráció irányába, háborúskodás nélkül lezárja a koszovói ügyet, valamint szavatolja a gyorsabb ütemű – munkahelyteremtő – gazdasági fellendülést. Országos léptékben mérve súlyuknál (súlytalanságuknál) fogva a magyar pártok ezen feladatok vállalására nem képe­sek, e célok eléréséhez tehát ésszerűbbnek kínálkozott inkább a Demokrata Pártot, a G17 Pluszt és a Liberális Demokrata Pártot támogatni. Mert a kifejezetten kisebbségi ügyek megoldásának is (előzetes) feltétele az előbbi felsorolás.
(Hunsor: Sinkovics Péter, Új Szó 2007. január 24)

Csorba Béla:
Megcsalt szeretők


Egy-egy eseményt utólag elemezni és megmagyarázni mindig könnyebb, mint bekövet­keztét előrelátni. Bizonyára magasröptű kommentárok tucatjait fogják majd szentelni annak új­ságírók és egyéb közírók, s talán itt-ott néhány magát szociológusnak vagy politológusnak ne­vező szabadon lebegő értelmiségi is, hogy megmagyarázzák, a két nappal ezelőtti parlamenti vá­lasztásokon miért szavazott szerb pártokra a magyar választópolgároknak több mint a fele. Hogy ez bekövetkezhet, sajnos várható volt. Én magam is figyelmeztettem erre egy rádiónyilatkoza­tomban, de lényegében hasonlóan értékelte a helyzetet a másik magyar oldal, a VMSZ is. Az át­szavazás várható volt, mérete azonban mindenkit meglepett. Még Tadić mérsékelt nacionalistáit is, akik most elégedetten dörzsölik a tenyerüket. De vajon az ő választási kampánypropagandájuk eredménye mindez, vagy a társadalom mélyén megindult, egyelőre még nem teljesen átlátható tektonikus mozgásoké? Természetesen nem vagyok birtokában a bölcsek kövének, és a rendel­kezésemre álló statisztikai adatok, hevenyészett jelentések is igen foghíjasak, mégis leírom né­hány észrevételemet, hátha nem egészen tanulságnélküliek.

A „kezitcsókolom utcák” lakói és a VMDK


A szerb pártokra történő magyar átszavazás

Nem új jelenség, és semmiképpen sem az az oka, hogy a Vajdaságban több magyar párt van. 1990-ben egyetlen érdekvédő szervezetünk volt, igen nagy támogatottsággal vettünk részt a parlamenti választásokon, de becslések szerint a ma­gyarok kb. 20 százaléka ekkor is szerb pártokra, mindenekelőtt a posztkommunista Reformerők Szövetségére adta a voksát. Temerinen -- de gondolom, más, akkor még nemzetileg viszonylag homogén településeken is így valahogy lehetett ez -- szinte topográfiai rajzolatát lehetett adni a pártszimpátiáknak. A hetvenes-nyolcvanas években épült „kezitcsókolom utcák” jómódú lakói­nak többsége egy percig sem volt VMDK-s szavazó. Nem is lehetett, hiszen döntő mértékben korábban kedvezményezett helyzetű családok lakták az ilyen településrészeket, s a társadalmi hierarchiában való előrejutás nem lett volna lehetséges az állam és a rendszer iránti nyílt vagy színlelt érzelmi lojalitás nélkül. Később ezek a rétegek adták a VMSZ első híveit is, majd még később a Demokrata Pártét. Mára azonban komoly fordulat állt be, és Tadić magyar szimpatizán­sai már korántsem csak ebből a rétegből toborzódnak. Számuk oly mértékben megnövekedett, hogy pártját akár magyarnak is nevezhetnénk, ha nem lógna ki egyik-másik pártvezér frakkja alól a diszkréten palástolt szerb nacionalista lóláb, jelesül a kisebbségi kérdés kettős mércék szerinti megoldásának feltétlen igénye, vagy a magyar autonómiától való görcsös félelem.
De miért nem látják ezt a magyar szavazók?

Egyszerű volna azt mondani, hogy azért, mert a propaganda, a gazdasági felemelkedést, családi jólétet, munkahelyeket ígérő tadići rábeszélőgép a magyar emberek többségének a szívéből beszél -- noha ez is kétségtelen igaz. Ha elolvastuk a Demokrata Párt magyarul is terjesztett programját, láthattuk, hogy az nem egyéb olcsó ígéreteknél és a választási kortesdagály szellemében fogant közhelygyűjteménynél, mely­ből édeskevés fog megvalósulni egyhamar. És ha valami mégis, akkor a sorban a magyarok lesz­nek az utolsók az osztozkodásnál.

Elkeseredettség, letargia, reménytelen kilátástalanság

A magyarok átszavazásának okát tehát nem ebben, vagy nem csak ebben kell keresni. Azt gondolom, hogy az átszavazás -- a mindenkinek kedves jóléti demagógia mellett -- a magyar vá­lasztótestület elkeseredettségének, letargiájának, reménytelen kilátástalanságának a következmé­nye.
A vajdasági magyar csalódott a VMSZ „kormányzati felelősségvállalásában”, mert az -- tíz-tizenkét vállalkozót és ugyanennyi politikust kivéve -- felemelkedést senkinek sem hozott. De reálisan szemlélve a dolgokat nem nagyon bízhatott a Magyar Összefogás koalícióban sem, hi­szen annak -- valljuk be -- szervezeti ereje harmatgyönge, az összefogást létrehozó mindkét párt filléres anyagi gondokkal küzd, amit a választók ugyan nem kötelesek tudni, viszont pontosan érzékelnek a hétköznapi politizálás és a választási kampányok során már évek óta.
Persze a magyar pártok is ígérhetnek szociális felemelkedést, gazdasági jólétet és virágzó Vajdaságot, csakhogy a szociális demagógia és népámító populizmus az ő szájukból azonnal nyilvánvaló mindenki előtt, hiszen a magyar szavazó is tudja, kisebbségi párt Szerbiában soha­sem lesz abban a helyzetben, hogy átfogó gazdasági és szociális reformokat akárcsak a részleges siker reményében kezdeményezni tudjon belgrádi pártok belegyezése vagy támogatása nélkül.
A magyar szavazók tehát lényegében úgy tettek, mintha elhinnék a nagy szerb pártok jó­léti ígéreteit, ezért szavaztak rájuk -- és nem csak Tadićra, a vasalt képű szépemberre meg a Čedo-féle liberáldemokratákra, de -- figyelem! -- számosan a Szerb Radikális Pártra is. Vannak társadalmi rétegek, amelyek nem tudnak élni tartós önámítás nélkül. Ha nem így lenne, akkor a reklámipar és a kereskedelmi tévék már régen becsukták volna a boltot. A vajdasági magyarok többsége éppúgy nem tud politikai illúziók nélkül élni, mint ahogyan a szerb sem. Szeretne jól élni, kevesebb adót fizetni, szeretné, ha a gyerekei majd kapnának munkát (de ha nem is adnak, legalább ígérjenek), és azt sem bánná, ha magasabb volna a nyugdíja. Miközben a tömeggyűlések vezérszónokait figyeli a tévé előtt, érzi, hogy ismét rászedik, de olyan jó hinni valamiben!

A gyurcsányi nemzeti nihilizmus


Mert az átszavazás talán legnagyobbik oka, hogy a 2004. december 5-ei magyarországi referendum azt üzente a vajdasági átlagmagyarnak, az anyaországra belátható időn belül nem számíthat. És nem csupán a kettős állampolgárság kérdésében, de a magyar autonómia ügyében sem. A magyarországi népszavazás, amit azóta csak megtetézett a gyurcsányi nemzeti nihilizmus programja, azt üzeni a vajdasági magyaroknak, hogy boldoguljunk, ahogy tudunk, de az anyaor­szág politikai és erkölcsi támogatása nélkül. Nincs többé „életünket és vérünket”, sőt fogytán van a zab is (bár abból eddig is többnyire csak Kasza kecskéinek jutott) -- facsarhatnánk ki a 18. szá­zadi szállóigét.
És erre a vajdasági magyar választók a megcsalt szerető dühével vetik magukat az éppen erre járó balkáni politikai selyemfiú karjaiba (aki mellesleg nem is az első csábító), mert az azt ígéri, hogy őket is beviszi Európába. Oda, ahová Magyarország nem képes, sőt még a schengeni vasfüggönnyel együtt járó 35 eurós vízummal is riogat.
Itt tartunk. Innen már csak néhány lépés az integratív nemzetiségi modell, a Pajtić és Egeresi által beharangozott államalkotó nemzeti státus (állam nélkül), és teljes lesz a magyar nemzet egészéről történő leválasztásunk politikai megalapozása. Máris egyre több az elbizonyta­lanodott identitástudatú magyar fiatal. Régen belőlük toborzódtak a „jugoszlávok”. A maiakat vajon minek fogják majd nevezni?
És vajon mi várja őket, ha nem teljesülnek a szerb pártok által kínált jóléti ígéretek? Ha kiderül, hogy nem segít az önként és dalolva vállalt politikai megalkuvás, sem a demokratikus szerb pártok által jóindulattal felkínált csendes asszimiláció, melynek első, egyelőre még csak érzületi szintű megnyilvánulása a január 21-ei parlamenti átszavazás volt ?
(Vajdaságma, 2007. január 23.)

Dokumentumok:

VMDP HÍRLEVÉL II. évf. 1. szám
2004. január 5.


Ágoston András:
A 2003-as parlamenti választások hozadéka


A VMDP meglepődve tapasztalja, hogy a szerbiai parlamenti választások után milyen nehezen alakul ki a reális kép az eredményekről. A siránkozás, amit a vesztes VMSZ és a Kaszát támogató média produkál, érthető. Aki veszt annak szabad hara­gudni. A szavazás eredményeinek alaposabb elemzése a részletes, településekig visszave­zet­hető adatok vizsgá­lata nélkül lehetetlen. Ilyen adatok még nincsenek.
Van azonban, ami máris tudható.
Az, hogy Kasza és holdudvara vesztett a választásokon a vajdasági magyarságnak nem rossz, hanem jó. Nincs tovább lehetőség a ködösítésre. A „kormányzati felelősségvállalás” fikciójával nem lehet többé megkerülni a tényleges problémákat.
A vajdasági magyarság helyzete továbbra is nyílt és megoldatlan.
Rendezéséhez, a magyar (perszonális) autonómia és a számarányos kisebbségi kép­vi­seletet létrejöttéhez a szerb politikai elit valószínűleg csak a magyar kormány és a nemzet­köziek közbenjárására lesz hajlandó hozzájárulni. Ezt a támogatást meg kell szerezni!
A választások után Vajdaság ügyét nem lehet összekeverni a magyar autonómiá­val. Míg a magyar (perszonális) autonómiára van esély, a Vajdaság autonómiája végleg átkerül a szerb politikai elit hatáskörébe.
S van még valami, amit a siránkozók gondosan megkerülnek: a G17 Plussz liberális pártnak a kisebbségi pártok, így a VMSZ számlájára történő előretörése. S ezzel összefüggés­ben a vajdasági magyar politikai elit súlyának a csökkenése.
Ezen a ponton világossá válik az értékrendbeli különbség. A VMDP számára a ma­gyar pártok által közösen begyűjtött szavazatok jelentettek volna értéket. Mint ahogy most értéket jelentenek az előbb jelzett felismerések is. Kasza és holdudvara más értékrendet követ. Ők a par­lamenti mandátumokat és az ezzel járó képviselői mentelmi jogot tartják fontosnak.
Az új helyzetben a magyar­oknak sokat segíthetne a Vajdasági Magyar Koalíció létre­jötte. Reméljük, hogy lesz belőle valami.

A VMDP álláspontja a vajdasági magyar pártok előtt álló feladatokról
Közlemény, 2004. január 2.


Feladatok az új évben
A Vajdasági Magyar Demokrata Párt felhívja a figyelmet arra, hogy a vajdasági ma­gyarság életében 2004-ben egy új szakasz kezdődik.
Az elmúlt években világossá vált, hogy a vajdasági magyar pártok, sem a parlament­ben, sem azon kívül különösebb eredményeket a nemzeti közösség nyílt és megoldatlan hely­zetének rendezésében nem tudtak elérni.
Jelenleg három pontban lehet összefoglalni, azokat a változásokat, amelyeknek meg kell történnie ahhoz, hogy a vajdasági magyarok közösségként tudják bevárni Szerbia EU-csatlakozását, illetve a határmódosítás nélküli nemzeti integráció folyamatának olyan kibő­vülését, ami már lehetővé teszi a nemzeti önazonosság megőrzését és fejlesztését.
Mindenek előtt a kettős állampolgárságra vonatkozó kérelmet kellene érvényesíteni.
Továbbá – s ez igaz az erdélyi és a kárpátaljai magyarokra is – a magyar kormány és a nemzetközi tényezők segítségével a nemzeti önazonosság megőrzéséhez szükséges tevé­keny­ségek önálló lebonyolítására megfelelő autonómiaformákat kellene kialakítani. Legiti­mitása a kisebbségi önkormányzat vezető testületének csak akkor lehet, ha tagjait maguk a kisebbségi közösségek tagjai választják meg. S ha a testületi tagok kisebbségi választóiknak tartoznak csak politikai felelősséggel. Ezért kell létrehozni a kisebbségi választók névjegy­zékét, s a képviseleti testületet pedig a helyi hatalomnak más közjogi funkciókkal is fel kell ruháznia. Első sorban a jogszabályalkotási és végrehajtási jogosítványokkal, de saját forrásokkal és va­gyonnal is.
Harmadszor, érvényesíteni kell azt az európai normát, miszerint a helyi parlamentek­ben a kisebbségi közösségek számarányuknak megfelelően saját képviselettel rendelkeznek. El kell érni, hogy csakúgy, mint Horvátországban, Szlovéniában és másutt – a többpártiság elvé­nek figyelembevételével – a magyarok is saját képviselőket választhassanak a szerb parla­mentbe.
Most, hogy nincs többé a nemzeti érdekek szempontjából nézve igencsak megtévesztő parlamenti képviselete, a vajdasági magyarság a pártok – ha ezek alkalmasnak bizonyulnak e szerepre – de akár a civilszerveződések útján is fenn kell, hogy tartsa felsorolt követeléseit.
Várható, hogy ebben a törekvésében határozott és konkrét támogatást kap az EU-csat­lakozási görcstől megszabaduló magyarországi politikai elittől, sőt a Szerbiában működő nem­zetközi tényezőktől is.
A tétlenség s a csüggedés egyenesen elvezet a vajdasági magyar közösségben újra je­lenlevő romboló folyamatok gyorsuló felerősödéséhez.

 
Forrás: VMDP hírlevél ( www.vmdp.2.hu )

 


2007. január 26. Vajdaság Ma


Választási végeredmények
A DSS győzedelmeskedett a RIK-en belül

A szerbiai parlamenti választások hivatalos végeredménye:
Szerb Radikális Párt (SRS) 81 képviselő, Demokrata Párt (DS) 64, Szerbiai Demokrata Párt (DSS)-Új Szerbia (NS) 47, G17 Plusz 19, Szerbiai Szocialista Párt (SPS) 16, Liberális Demokrata Párt (LDP)-Szerbiai Polgári Szövetség (GSS)-Szociáldemokrata Unió (SDU)-Vajdasági Szociáldemokrata Liga (LSV) 15.
A kisebbségi nemzeti pártok közül bejutott a parlamentbe a Vajdasági Magyar Szövetség (VMSZ) 3 képviselővel, a bosnyák Szandzsáki Lista Koalíció (LzS) kettővel, egyet-egyet szerzett a Szerbiai Romák Uniója (URS), az albán koalíció és a Roma Párt (RP).
A Köztársasági Választási Bizottság (RIK) a szavazóhelyek 99,84%-áról beérkezett adatok alapján hirdette ki a végeredményt. Nem vették tehát figyelembe 14 szavazóhely eredményeit. Korábban a RIK úgy döntött, hogy ezek közül nyolcon érvényteleníti a szavazást, de nem rendeli el az újraszavazást. Tegnap azonban – ismét a DSS követelésére – a RIK úgy döntött, hogy a – bizonyítottan szabálytalanul lefolytatott - választási folyamatot ezen a nyolc helyen sem érvényteleníti.
Dragan Vukmirović, az állami statisztikai hivatal igazgatója azt állítja, hogy az újraszavazás ezeken a helyeken nem változtatna semmit a végeredményen. Mint mondta, ahhoz, hogy a következő esélyes, a Magyar Összefogás Koalíció is bekerüljön a parlamentbe, arra volna szüksége, hogy a vitatott szavazóhelyeken a vasárnapinál 50-szer jobb eredményt érjen el, ami csak elméletileg lehetséges…

http://www.vajdasagma.info/universal.php?rovat=cikk&ar=szerbia&id=5990

 
A honlap látogatottsága
Indulás: 2005-04-08
 
Jelenlegi látogatók száma

  látotagó olvassa a lapot.

 
Magyar helységnévkereső
 
Az andocsi Máriához
     
 
Ismerős Arcok

             

 

     Tovább >>kapcsolódó I.        

     Tovább >>kapcsolódó II   

 
Trianon himnusz - Csík zenekar

Tartsd magad, nemzetem !

 
Égi Élő Igazság- A Szent Korona Tana

A Szent Korona misztériuma és tana

 
Segítse a Trianon Kutató Intézetet

 
Üzenet az MSZP szavazóknak

      

 
El kell ismertetnünk Trianon igazságtalanságát!

    

 
Vérző Magyarország

      

 
Csevegő - regisztráltaknak

 
Jobbik

 

 

 

 



 




       A Jobbik nemzedék című dokumentumfilm letölthető:

  Jobbik kiskáté: 

 
Hozzászólások a cikkekhez
Friss bejegyzések
2011.01.08. 10:19
2010.07.26. 18:16
2010.07.20. 16:34
2010.02.09. 11:11
2009.12.17. 20:40
2009.08.31. 16:34
2009.08.02. 13:52
2009.07.29. 09:31
2009.06.20. 09:42
2009.06.20. 08:53
2009.06.18. 15:04
2009.06.09. 17:06
Friss hozzászólások
 
Kérjük szavazzon !
Lezárt szavazások
 
Szavazás
Eva Maria Barki:"az autonómiánál többet kell követelni !"”

Igen
Nem
Nem tudom
Szavazás állása
Lezárt szavazások
 
Szavazás
Az agresszív magyarellenes tót politika ellen mit tehetünk?
A magyarság asszimilációját célzó tót törvényhozást csak úgy állíthatjuk meg,

ha népszavazással revíziót követelünk (nemzetközi ügyet csinálunk)
ha az autonómiát támogatjuk (mely belügynek minősül, kisebb az esély a megvalósításra)
ha petíciózgatunk az EU-nak,hogy helyettünk oldja meg a kérdést
Nemzetközi bíróság vizsgálja felül a Párizsi békeszerződést és döntsön a revízióról/autonómiáról
Szavazás állása
Lezárt szavazások
 
Szavazás
Lezárt szavazások
 
Az Erdély Ma honlap legfrissebb hírei
 
Amit az autonómiáról tudni érdemes

Példák Európában és világszerte:

Erdély, Délvidék, Felvidék, Kárpátalja:

 Nyugat Európa: 

 
Amit az állampolgárságról tudni érdemes

 Érvek a kettős állampolgárság mellett tovább >>

  Frissítések a témában:

 

 

Hivatalos, hogy jön a Haikyuu!! Gomisuteba no Kessen movie! Magyar nyelvû plakát, magyar feliratos elõzetes!    *****    Todoroki Shoto Fanfiction oldal, nézzetek be és olvassatok! Új Shoto nendoroid blog az oldalon!    *****    A Múzsa, egy gruppi élményei a színfalak mögött :)    *****    Madarak és fák napjára új mesével vár a Mesetár! Nézz be hozzánk!    *****    Rosta Iván diplomás asztrológus vagyok! Szívesen elkészítem a horoszkópodat, fordúlj hozzám bizalommal. Várom a hívásod!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, egyéb épületek szigetelését kedvezõ áron! Hívjon! 0630/583-3168    *****    Ha te is könyvkiadásban gondolkodsz, ajánlom figyelmedbe az postomat, amiben minden összegyûjtött információt megírtam.    *****    Nyereményjáték! Nyerd meg az éjszakai arckrémet! További információkért és játék szabályért kattints! Nyereményjáték!    *****    A legfrissebb hírek Super Mario világából, plusz információk, tippek-trükkök, végigjátszások!    *****    Ha hagyod, hogy magával ragadjon a Mario Golf miliõje, akkor egy egyedi és életre szóló játékélménnyel leszel gazdagabb!    *****    A horoszkóp a lélek tükre, nagyon fontos idõnként megtudni, mit rejteget. Keress meg és nézzünk bele együtt. Várlak!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését!    *****    rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com    *****    Vérfarkasok, boszorkányok, alakváltók, démonok, bukott angyalok és emberek. A világ oly' színes, de vajon békés is?    *****    Az emberek vakok, kiváltképp akkor, ha olyasmivel találkoznak, amit kényelmesebb nem észrevenni... - HUNGARIANFORUM    *****    Valahol Delaware államban létezik egy város, ahol a természetfeletti lények otthonra lelhetnek... Közéjük tartozol?    *****    Minden mágia megköveteli a maga árát... Ez az ár pedig néha túlságosan is nagy, hogy megfizessük - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Aktív közösség    *****    Az oldal egy évvel ezelõtt költözött új otthonába, azóta pedig az élet csak pörög és pörög! - AKTÍV FÓRUMOS SZEREPJÁTÉK    *****    Vajon milyen lehet egy rejtélyekkel teli kisváros polgármesterének lenni? És mi történik, ha a bizalmasod árul el?