Magyar összefogás, magyar igazság és egy nemzetben gondolkodás honlapja
Magyar összefogás, magyar igazság és egy nemzetben gondolkodás honlapja
Bejelentkezés
Felhasználónév:

Jelszó:
SúgóSúgó
Regisztráció
Elfelejtettem a jelszót
 
Honlap menü
 
Fórumok
 
Partner oldalak
 
Hasznos linkek
 
Trianon árnyékában
 
Tudatos asszimiláció

 
Mit adtunk a világnak?

 
Irodalom és Trianon

 
Összetartozunk
 
Szent Korona eszme és tan
 
Linkek
 
Aktuális és kiemelt fontosságú hírek
 
Egy nemzetben gondolkodás honlapja - Ajánljon minket !

  

 
Autonómiát a felvidéki magyarságnak is !

  

 
Testvéroldal

      

 

 
Rablóbéke (kattintson a képekre)

           

 

 
 
 
 
 
Látogatók

free counters

 
Történelem
 
Horthy Miklós
 
The Threaty Of Trianon In English
 
A magyar nyelv ősnyelv
 
Magyarellenesség
 
Hírek
Hírek : Magyarország, Erdély - 1956

Magyarország, Erdély - 1956

  2006.10.11. 19:05

Erdély Ma, 2006.10.11. Közép- és Kelet-Európa szovjet megszállása nyomán 1956 őszére a túlnyomó többség számára tűrhetetlen állapotok alakultak ki Magyarországon. A diktatúrát gyakorlókon kívül nem akadt szinte olyan társadalmi réteg, csoport vagy személy, akit nem ért volna valamilyen megaláztatás, igazságtalanság, illetve erőszak az állam- és pártapparátus részéről. A túlélők elbeszélése szerint a helyzet odáig fajult, hogy az emberek már nem mertek egymás szemébe nézni, a szülő hazudott a gyermeknek, a gyermek a szülőnek, s a tűrőképesség határát súrolta a hírhedt „négyesfogat" – Rákosi Mátyás, Gerő Ernő, Farkas Mihály és Révai József – sztálinista, önkényeskedő, törvénytipró, erőltetett iparosításon és erőszakos kollektivizáláson alapuló gazdaságpolitikája. Hogy a Nyugatnak, főleg az Egyesült Államoknak és a Szovjetuniónak mennyire nem volt szándékában változtatni a második világháború után kialakult egyensúlypolitikán, azt a legjobban az ’56-os magyar forradalmi események bizonyítják.


A magyar forradalom mély hatást gyakorolt a romániai magyar, de nem csak a magyar közvéleményre. A túlélők elbeszélése szerint a forradalom hírére sokakban megfogalmazódott a gondolat, hogy itt is kell tenni valamit.

A Joszif Visszarionovics Sztálin 1953. március 5-i halálával elvileg megnyílt a lehetőség a reformkísérletekre. A Magyar Dolgozók Pártja (MDP) Központi Vezetőségének (KV) június 27–28-i ülésén szokatlanul éles bírálatok hangzottak el a pártvezetés ellen, Rákosinak le kellett mondania miniszterelnöki tisztségéről, helyette a szovjet vezetés Nagy Imrét támogatta. Megalakult a Nagy Imre-kormány, a miniszterelnök parlamenti programbeszédében új gazdaság- és népbarát politikát hirdetett meg.

A történések elemzésekor nem szabad mellőzni azt a tényt, hogy Nagy Imre meggyőződéses kommunista volt, aki azonban őszintén hitt abban, hogy a szocializmus eszméi emberséges úton, terror és félelem nélkül is megvalósíthatók nem úgy, ahogyan azt pártbeli kollégái, Rákosi és társai tették. Az elemzők szerint a Nagy Imre által meghirdetett új kormányprogram és politika az első olyan kommunista reformkísérlet volt, amely arra irányult, hogyan lehet nem sztálinista módszerekkel szocialista viszonyokat teremteni.

Természetesen a pártapparátusra és a hírhedt Államvédelmi Hatóságra (ÁVH) támaszkodó Rákosi rögtön elkezdte az aknamunkát Nagy Imre ellehetetlenítése érdekében. Közben Moszkvában is megfordult a széljárás: a szovjet vezetés megijedt a Német Szövetségi Köztársaság (NSZK) NATO-tagságától és a Magyarországon beindult erjedéstől, így Rákosi szabad kezet kapott „az antimarxista", „pártellenes" és „jobboldali" Nagy Imre félreállítására. Következésképpen a KV 1955. április 14-én Nagy Imrét – aki változatlanul nem volt hajlandó önkritikát gyakorolni, és „jobboldali hibáit" elismerni – minden állami és párttisztségétől megfosztották, s még a pártból is kizárták.

Az előzményekhez az is hozzátartózik, hogy 1955. május 11–15. között Varsóban, a szovjet blokk országai barátsági, együttműködési és kölcsönös segítségnyújtási szerződést írtak alá – a Varsói Szerződést – válaszként a kialakuló nyugat-európai katonai együttműködésre. Ugyanakkor az osztrák államszerződés 1955. május 15-i aláírásával Ausztria független, demokratikus, semleges állammá vált. Szeptemberben a szovjet csapatok elhagyták Ausztriát, s ezzel megszűnt a Magyarországon állomásozó szovjet csapatok itt-tartózkodásának egyik jogalapja. Az a tény viszont, hogy Szovjetunió kivonult Ausztriából, nem jelentette azt, hogy ilyen szándékai lennének a Varsói Szerződés tagállamainak esetében is. Tehát a látszólagos enyhülés ellenére, Szovjetunió nem hagyott kétséget afelől, hogy nem adja fel hegemóniáját a térségben.

Nagy fordulatot jelentett viszont a kommunista mozgalomban az SZKP 1956 februárjában tartott XX. kongresszusa, amelyen az új pártfőtitkár, Nyikita Szergejevics Hruscsov titkos beszámolójában leleplezte Sztálin bűneit, egyebek mellett őrültnek nevezte őt, s a két – kommunista és kapitalista – világrendszer, a Nyugat és a Szovjetunió békés egymás mellett élését hirdette meg. Mindez alapot szolgáltatott a közép-kelet-európai kommunista államokban a reformkísérletekre, és nagymértékben befolyásolta az ’56-os forradalom kirobbanását.

Nagy Imre menesztése után a volt miniszterelnök köré kezdtek gyülekezni a most már tudatosan ellenzéki kommunista értelmiségiek, az időközben lelkiismereti válságba kerülő, önvizsgálatra kényszerült, és fokozatosan a változások mellé felzárkózó kommunista írók és újságírók. Közben a Petőfi Körben szervezett, egyre nagyobb népszerűségnek örvendő vitákon tiltott politikai kérdéseket is feszegetni kezdtek. Az ellenzék legfőbb fóruma az Írószövetség hetilapja, az Irodalmi Újság és a Hétfői Hírlap lett. Az előbbiben jelent meg Háy Gyula: Miért nem szeretem? című rendszert bíráló cikke, amelyet a forradalom előtti idők legnépszerűbb írásaként tartanak számon.

A forradalom közvetlen előzményei között meg kell említeni a hét évvel korábban koholt vádak alapján letartóztatott és kivégzett kommunisták, Rajk László, Pálffy György, Szőnyi Tibor és Szalai András, az úgynevezett Rajk-ügy elítéltjeinek, 1956. október 6-án történt újratemetését is, amelyen az eseményen résztvevő mintegy húszezer ember ÁVH-ellenes jelszavakat skandált. A másik fontos mozzanata az eseményeknek az, hogy október 16-án Szegeden megalakult az első független ifjúsági szervezet, a Magyar Egyetemi és Főiskolai Egyesületek Szövetsége, a MEFESZ. A Budapesti Műszaki Egyetemen október 22-én tartott gyűlésükön fogalmazták meg azt a 16 pontot, amely a forradalom elfogadott programja lett. Ugyancsak itt határozták el, hogy másnap békés, a lengyelországi eseményekkel szolidarizáló tüntetést szerveznek a Bem-szobornál.

Forradalom, szabadságharc, megtorlás, bosszú
Az 1956-os forradalmat kirobbantó tüntetésen az utcára vonulók egyebek mellett a szovjet csapatok kivonását, szabad választásokat, többpártrendszert, Farkas Mihály, Rákosi Mátyás és társainak a felelősségre vonását, teljes vélemény- és szólásszabadságot, a cenzúra eltörlését, a politikai foglyok szabadon bocsátást, a sztálinizmussal való szakítást, a mezőgazdaság megreformálását követelték.

A tüntetés pesti résztvevői a Petőfi-szobornál találkoztak, a Műszaki Egyetem hallgatói pedig az egyetem elől indultak a Bem-szoborhoz. Innen a Kossuth térre, az Országház elé vonult a tömeg, és Nagy Imre beszédét követelte, aki viszont nem tartózkodott a Parlamentben. Ezért a lakására mentek érte, ő azonban csak a pártvezetés hívására volt hajlandó pár szót szólni a tüntetőkhöz. Beszédében az 1953-as kormányprogramokhoz való visszatérést szorgalmazta, és hazatérésre szólította fel az összegyűlteket. A tüntetők egyik része azonban a Sztálin-szoborhoz vonult, itt már megkezdték a szobor ledöntését, míg másik része a rádióhoz ment, és a 17 pont beolvasását követelte, de az intézmény vezetősége ezt elutasította. Az ide rendelt ÁVH-sok és katonák közül egyesek átálltak a felkelők oldalára, a többiek pedig tüzet nyitottak rájuk. A KV ülésen az időközben párttagságát visszanyert Nagy Imrét nevezték ki ismét miniszterelnöknek.

Október 25-én délelőtt fegyvertelen tömeg vonult a Parlament elé, a békés tüntetőkre azonban a karhatalmi erők és a szovjet páncélosok golyózáport zúdítottak. A felkelők a forgalmasabb helyeken barikádokat emeltek, a középületekről pedig leszedték a hatalmi jelképeket. A harcok október 26-ra országos méreteket öltöttek. Ezen a napon történt a mosonmagyaróvári sortűz is, amely több mint száz áldozatot követelt. Felgyorsult a hadsereg szétesése is, Maléter Pál ezredes, a Kilián laktanya parancsnoka kijelentette, hogy nem hajlandó a felkelők ellen harcolni. Nagy Imre október 28-án hajnalban elhangzott rádióbeszédében tűzszünetet rendelt el, és nemzeti demokratikus mozgalomként beszélt a történtekről. Bejelentette továbbá, hogy a szovjet csapatok kivonulnak az országból, feloszlatják az ÁVH-t, és március 15-ét nemzeti ünnepnek nyilvánítják. Bár a harcoknak nem mindenhol lett vége, ezt a napot a forradalom győzelmének első napjaként tartja számon a történelem.

Másnap a szovjet kormány nyilatkozatban kijelentette, hogy hajlandó felülvizsgálni az egyes országokban tartózkodó szovjet csapatok ügyét. Nagy Imre ismét a Rádión keresztül szólt a felkelőkhöz, beszédében elmondta: megszűnik az egypártrendszer, a kormányzást az 1945-ös koalíciós együttműködés pártjai veszik át, és haladéktalanul tárgyalásokat kezdenek a szovjet csapatok Magyarország területéről történő kivonulásáról.

Október 31-én Nagy Imre bejelentette, hogy megkezdték a tárgyalásokat a Varsói Szerződésből való kilépésből. Ezzel egy időben azonban újabb szovjet csapatok érkeztek Magyarország területére. Nagy Imre mindezt számon kérte a szovjet nagykövettől, és újabb bejelentést tett Magyarország semlegességéről. November 1-jén átalakult a kormány, ebben helyet kapott Kádár János is, aki rádióbeszédében hitet tett a forradalom mellett, és bejelentette a Magyar Szocialista Munkáspárt, az MSZMP létrehozását. Ekkor azonban már a szovjet oldalon állt, amiről senki nem tudott. Közben a szovjetek már november 3-án éjszaka letartóztatták a szovjet csapatkivonásról szóló tárgyalásra érkezett magyar katonai küldöttséget, köztük Maléter Pál honvédelmi minisztert.

November 4-én, vasárnap hajnalban ágyúdörgés ébresztette Budapestet. Hajnali 5 óra 20 perckor Nagy Imre tájékoztatta a lakosságot: „Itt Nagy Imre beszél, a Magyar Népköztársaság Minisztertanácsának elnöke. Ma hajnalban a szovjet csapatok támadást indítottak fővárosunk ellen, azzal a nyilvánvaló szándékkal, hogy megdöntsék a törvényes magyar demokratikus kormányt. Csapataink harcban állnak. A kormány a helyén van. Ezt közlöm az ország népével és a világ közvéleményével."

Úgyszintén vasárnap a szolnoki rádióban elhangzott közlemény arról értesítette a hallgatókat, hogy megalakult a Forradalmi Munkás-Paraszt Kormány, amely a szovjet fegyveresek segítségével megkezdte harcát az „ellenforradalom" ellen, később ugyanitt Kádár János felolvasta kormányának névsorát.

A szovjet katonák elérték a Kossuth teret és beszüntették a Szabad Kossuth Rádió adását. A Parlamentből kivonultak a Nagy Imre-kormány tagjai, kivéve Bibó Istvánt, aki kiáltványt fogalmazott a nyugati világhoz, amit több ország nagykövetségére eljuttatta, majd elhagyta az Országház épületét.

November 7-én a Kádár-kormány letette az esküt, ismét általánossá vált a sztrájk Magyarországon. Az Írószövetség kiáltványában fogalmazta meg: „A forradalomban a magyar nép olyan egyértelműen nyilvánította akaratát, hogy azt csak a nép újabb szabad akaratnyilvánítása tehetné semmissé; alkudozásnak helye nincs." A november 14-én megalakult Nagy-budapesti Központi Munkástanács az ellenállás központja lett, majd 21-én létrejött a Magyar Értelmiség Forradalmi Tanácsa.

A munkásság, az értelmiség és a diákság határozottan kiállt a forradalom eszméi és céljai mellett. Az MSZMP december elején ellenforradalomnak nyilvánította az októberi eseményeket, és mindenütt egyre erőszakosabban léptek fel az ellenállókkal szemben. Folytak tehát a letartóztatások, bevezették a rögtönítélő bíráskodást, megkezdődtek a kivégzések. Letartóztatták a munkástanácsok vezetőit, betiltották a Magyar Értelmiség Forradalmi Tanácsát, felfüggesztették az Írószövetség működését.

A november 4-én a jugoszláv nagykövetségre menekülő Nagy Imre-csoport és családtagjaik – akik többszöri felszólítás ellenére sem voltak hajlandók a Kádár-féle árulást tudomásul venni, és forradalmi követeléseiket feladni – 22-én elhagyhatták a követséget. Lakásuk helyett azonban szovjet katonák – a magyar vezetés tudtával – Romániába deportálta őket, ahol szigorú őrizet alatt a Bukarest melletti Snagovon tartották fogva. Nagy Imrét és társait 1957-ben Romániában letartóztatták, Budapestre hozták, ahol megkezdődött az egy évig tartó kivizsgálás. Ennek nyomán 1958. június 16-án kivégezték Nagy Imrét, Maléter Pált és Gimesi Miklós újságírót, több társukat pedig börtönbüntetésre ítélték. Történt mindez annak ellenére, hogy Kádár János ígéretet tett: senkit sem fognak kivégezni a forradalomban játszott szerepéért.

Megmozdulások Romániában, erdélyi ötvenhatosok
A magyar forradalom mély hatást gyakorolt a romániai magyar, de nem csak a magyar közvéleményre. A túlélők elbeszélése szerint a forradalom hírére sokakban megfogalmazódott a gondolat, hogy itt is kell tenni valamit. Október 24-én, Mátyás király szülőházában, Kolozsváron tartottak gyűlést a képzőművészetis hallgatók. Egyebek között azt kérték, hogy az egyetem rendelkezzék autonómiával, a diákok számára ne legyen kötelező sem az orosz, sem a román nyelv tanulása, kapcsolatot tarthassanak fenn nyugati diákszövetségekkel, az egyetemi felvételinél ne a társadalmi származás, hanem a tehetség legyen mérvadó. A Szekuritáté már másnap megkezdte a letartóztatásokat.

A temesvári egyetemi hallgatók 1956. október 30-i gyűlésükön, többek között, a szovjet csapatok Romániából való kivonását, a beszolgáltatások enyhítését, a munkások béremelését, és az egyetemi autonómia szavatolását követelték. Válaszként a Szekuritáté tömeges letartóztatásokat hajtott végre, a diáktársaik kiszabadítását követelő másnapi tüntetést pedig brutálisan szétverték.

A Bolyai Egyetemről több diákot és tanárt azért börtönöztek be, mert november 1-jén, a halottak napján fekete karszalaggal a karjukon koszorúkat helyeztek el, és megemlékeztek a kolozsvári Házsongárdi temetőben Erdély magyar szellemiségeinek a sírjánál.

Sepsiszentgyörgyön a Székely Mikó Kollégium néhány diákja kezdeményezésére létrejött a Székely Ifjak Társasága (SZIT). A tizenéves diákokból verbuválódó csapat 1957. és 1958. március 15-én titokban, az est leple alatt koszorút helyezett el az 1848–49-es magyar forradalom és szabadságharc hőseinek a sepsiszentgyörgyi Erzsébet-parkban álló emlékművének talapzatán. A SZIT tagjait letartóztatták, a kolozsvári katonai törvényszék pedig súlyos börtönévekre ítélte őket.

Külön történet annak a négy baróti középiskolás diáknak az esete, akik 1956. november 8-án este a román–magyar országhatáron átszöktek, hogy a magyarországi szabadságharcosokhoz csatlakozzanak. Közöttük volt Moyses Márton is, aki 1970. február 13-án a brassói pártszékház előtt benzinnel leöntötte, és felgyújtotta magát.

Az 1956. november 4-én Brassóban létrehozott Erdélyi Magyar Ifjak Szövetsége (EMISZ) volt a legnagyobb valamennyi erdélyi szervezkedés közül. Az EMISZ dacolni akart a kommunista neveléssel, az igazi magyar kultúra tanulását és népszerűsítését tűzte ki céljául. Ennek részeként az 1957. március 15-i, fehéregyházi megemlékezésen egy-két szónoklat és szavalat után a fiatalok koszorút helyeztek el a Petőfi-emlékmű talapzatán. Egy év múlva tömeges letartóztatásokkal, és hetvenhét EMISZ-es fiatal bebörtönzésével válaszolt a hatalom.

Ugyanakkor voltak, akik a Kis-Küküllő mentén levelekkel és röpcédulákkal akarták világgá kürtölni, hogy eljön a szabadság órája. Ugyanezt tették a csíkszeredai verselő diákok, akik strófákba szedték érzelmeiket, ezért néhány tanárukkal közösen – összesen tizenegyen – kerültek a vádlottak padjára. Hasonlóképpen gondolkodott az érmihályfalvi Sass-féle csoport, vagy a mezőfelei Kacsó Tiborék, akiket „nacionalista" ellenforradalmi felbujtással állították bíróság elé.

Az érmihályfalviak közül Sass Kálmán református lelkészt, valamint dr. Hollós István volt hadbíró századost halálra ítélték, és kivégezték. Ugyancsak a Partiumhoz kötődik a Szabadságra Vágyó Ifjak Szervezete, a SZVISZ, amelynek öt tagját – két tanárt és három diákot – a szászrégeni diákok csoportjához hasonlóan súlyos börtönévekre ítéltek csak azért, mert szabadságra vágytak. Gyergyószéken könyörtelenül bebörtönözték a kollektivizálás ellen falragaszokkal és röpcédulákkal tiltakozó Fekete Kéz nevű „szervezetet".

Nagyjából összecsengett az ún. Dobai-csoport, valamint Fodor Pál és körének az elképzelése. Mindkettő arra kereste a választ: hogyan lehetne úgy rendezni az Erdélyben élő magyarság és románság státusát, hogy az mindkét nemzetrész számára a lehető legjobb és legmegnyugtatóbb megoldást kínálja. Dobai István kolozsvári nemzetközi jogásznak az volt ez elképzelése, hogy széleskörű felmérések nyomán állítsanak össze egy emlékeztetőt, amelyet juttassanak el az ENSZ-hez.

A Szoboszlai Aladár római temessági katolikus plébános köré tömörülő csoport a kommunista rendszer megdöntését célozva a többpártrendszer bevezetésének szükségességét és tervezetét vázolta fel. Cselekvésre ugyan nem került sor, de a hírhedt Szoboszlai-perben ötvenhat elítéltnek közel 1300 évnyi börtönbüntetést, tizenegy halálos ítéletet osztottak ki, tíz kivégzést pedig végre is hajtottak.

Papp Annamária, Szabadság
http://www.hhrf.org/szabadsag/uj/lap.php?datum=20061011#E14E5  

 
A honlap látogatottsága
Indulás: 2005-04-08
 
Jelenlegi látogatók száma

  látotagó olvassa a lapot.

 
Magyar helységnévkereső
 
Az andocsi Máriához
     
 
Ismerős Arcok

             

 

     Tovább >>kapcsolódó I.        

     Tovább >>kapcsolódó II   

 
Trianon himnusz - Csík zenekar

Tartsd magad, nemzetem !

 
Égi Élő Igazság- A Szent Korona Tana

A Szent Korona misztériuma és tana

 
Segítse a Trianon Kutató Intézetet

 
Üzenet az MSZP szavazóknak

      

 
El kell ismertetnünk Trianon igazságtalanságát!

    

 
Vérző Magyarország

      

 
Csevegő - regisztráltaknak

 
Jobbik

 

 

 

 



 




       A Jobbik nemzedék című dokumentumfilm letölthető:

  Jobbik kiskáté: 

 
Hozzászólások a cikkekhez
Friss bejegyzések
2011.01.08. 10:19
2010.07.26. 18:16
2010.07.20. 16:34
2010.02.09. 11:11
2009.12.17. 20:40
2009.08.31. 16:34
2009.08.02. 13:52
2009.07.29. 09:31
2009.06.20. 09:42
2009.06.20. 08:53
2009.06.18. 15:04
2009.06.09. 17:06
Friss hozzászólások
 
Kérjük szavazzon !
Lezárt szavazások
 
Szavazás
Eva Maria Barki:"az autonómiánál többet kell követelni !"”

Igen
Nem
Nem tudom
Szavazás állása
Lezárt szavazások
 
Szavazás
Az agresszív magyarellenes tót politika ellen mit tehetünk?
A magyarság asszimilációját célzó tót törvényhozást csak úgy állíthatjuk meg,

ha népszavazással revíziót követelünk (nemzetközi ügyet csinálunk)
ha az autonómiát támogatjuk (mely belügynek minősül, kisebb az esély a megvalósításra)
ha petíciózgatunk az EU-nak,hogy helyettünk oldja meg a kérdést
Nemzetközi bíróság vizsgálja felül a Párizsi békeszerződést és döntsön a revízióról/autonómiáról
Szavazás állása
Lezárt szavazások
 
Szavazás
Lezárt szavazások
 
Az Erdély Ma honlap legfrissebb hírei
 
Amit az autonómiáról tudni érdemes

Példák Európában és világszerte:

Erdély, Délvidék, Felvidék, Kárpátalja:

 Nyugat Európa: 

 
Amit az állampolgárságról tudni érdemes

 Érvek a kettős állampolgárság mellett tovább >>

  Frissítések a témában:

 

 

Madarak és fák napjára új mesével vár a Mesetár! Nézz be hozzánk!    *****    Rosta Iván diplomás asztrológus vagyok! Szívesen elkészítem a horoszkópodat, fordúlj hozzám bizalommal. Várom a hívásod!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, egyéb épületek szigetelését kedvezõ áron! Hívjon! 0630/583-3168    *****    Ha te is könyvkiadásban gondolkodsz, ajánlom figyelmedbe az postomat, amiben minden összegyûjtött információt megírtam.    *****    Nyereményjáték! Nyerd meg az éjszakai arckrémet! További információkért és játék szabályért kattints! Nyereményjáték!    *****    A legfrissebb hírek Super Mario világából, plusz információk, tippek-trükkök, végigjátszások!    *****    Ha hagyod, hogy magával ragadjon a Mario Golf miliõje, akkor egy egyedi és életre szóló játékélménnyel leszel gazdagabb!    *****    A horoszkóp a lélek tükre, nagyon fontos idõnként megtudni, mit rejteget. Keress meg és nézzünk bele együtt. Várlak!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését!    *****    rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com    *****    Vérfarkasok, boszorkányok, alakváltók, démonok, bukott angyalok és emberek. A világ oly' színes, de vajon békés is?    *****    Az emberek vakok, kiváltképp akkor, ha olyasmivel találkoznak, amit kényelmesebb nem észrevenni... - HUNGARIANFORUM    *****    Valahol Delaware államban létezik egy város, ahol a természetfeletti lények otthonra lelhetnek... Közéjük tartozol?    *****    Minden mágia megköveteli a maga árát... Ez az ár pedig néha túlságosan is nagy, hogy megfizessük - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Aktív közösség    *****    Az oldal egy évvel ezelõtt költözött új otthonába, azóta pedig az élet csak pörög és pörög! - AKTÍV FÓRUMOS SZEREPJÁTÉK    *****    Vajon milyen lehet egy rejtélyekkel teli kisváros polgármesterének lenni? És mi történik, ha a bizalmasod árul el?    *****    A szörnyek miért csak éjjel bújnak elõ? Az ártatlan külsõ mögött is lapulhat valami rémes? - fórumos szerepjáték    *****    Ünnepeld a magyar költészet napját a Mesetárban! Boldog születésnapot, magyar vers!    *****    Amikor nem tudod mit tegyél és tanácstalan vagy akkor segít az asztrológia. Fordúlj hozzám, segítek. Csak kattints!