Hírek : A másik csalónak, Benes jobbkezének, Masaryknak állítanak szobrot a személyiségzavaros tótok |
A másik csalónak, Benes jobbkezének, Masaryknak állítanak szobrot a személyiségzavaros tótok
2010.10.28. 15:18
Csütörtökön avatják fel Tomás Garrigue Masaryk-szobrát Pozsonyban. Az ún. Csehszlovákia első köztársasági elnökét megjelenítő alkotást a Szlovák Nemzeti Múzeum előtti téren leplezik le. A bronzszobor, amelyet Jaroslav Matejícek cseh szobrász készített, Pozsony-Óváros önkormányzatának megrendelésére készült, és 140 ezer euróba kerül. A költségek egy részét nyilvános gyűjtésből kívánják fedezni.
Az avatáson sem cseh, sem tót közjogi méltóságok nem vesznek részt, s néhány tót szervezet tiltakozik ellene. A Matica Slovenská szerint Masaryk nem illik a Szlovák Nemzeti Múzeum elé, ők inkább egy "szlovák személyiséget" javasolnának erre a helyre. A Marián Kotleba vezette Mi Szlovákiánk – Néppárt arra kéri támogatóit, hogy tüntessenek a szobor ellen a felavatásnál. Szerintük Masaryk "a szlovák érdekek ellen harcolt, és kétségbe vonta a szlovák nemzet létezését". (Új Szó - MNO nyomán)
Néhány idézet:
Masaryk emlékirataiban írja:"nagyon nehéz volt meggyőzni a nyugatiakat arról,hogy Ausztria-Magyarországot le kell rombolni.
Masaryk emlékirataiból tudjuk, hogy Párizsban szemérmetlenül kijelentette,hogy "Választanunk kellett Csehszlovákia megteremtése vagy a népszavazás között"Az is kiderül ,hogy Masaryk szerint az Osztrák-Magyar Monarchiát az antant eredetileg nem szándékozott szétrombolni, de az ő improvizációi és az "osztrák-magyar kegyetlenkedésekről" szólő rémhírei hatásosan befolyásolták az amerikai közvéleményt.
Benes : "Mivel láttam a veszélyeket,Párizsban egyedül láttam hozzá a jövő békéjének megalkotásához.Majdnem mindent improvizálva források és bibliográfia nélkül készítettem " Részlet az emlékiratokból.
Henry Pozzi francia politikust idézzük, aki személyesen részt vett a béketárgyalásokon :"Benes a legszörnyűbb földrajzi,néprajzi és történelmi ostobaságokat is könnyed nyugodt mosollyal adta elő.Még önmagával is többször ellentmondásba keveredett.A nagyhatalmak képviselőinek egyike sem mert tiltakozni ellene.Mindenki félt ,hogy felszólalása a kérdésben való kétségbeejtő tájékozatlanságát bizonyítaná...Trianon a szabad zsákmány vásártere volt. Trianonban nem arról volt szó,hogy kinek van igaza,hanem arról kinek érdeke,hogy igazat adjanak neki..A nagy békebírók még elemi szinten sem ismerték azon nemzetek földrajzát,néprajzát és történelmét,amelyek sorsát intézték.Ez nemcsak Wilsonról mondható el.Lyold George se volt tájékozottabb.Clemenceau elképesztően tudatlan volt mindennel kapcsolatban,a ami Franciaország határain kívül esett ".
" Pasics,Masaryk,Benes és Bratianu ,de különösen Wilson és Clemenceau olyan játékot játszottak,mely a világtörténelem szégyene lesz. Térképek meghamisításával,okmányok megcsonkolásával és városi lócsiszárhoz illő fogásokkal operáltak. A tisztelt grémium volt annyira agyalágyult ,hogy így rá lehetett szedni. A trianoni békeszerződés revíziója elől nem lehet kitérni"... "A románok a fronton és a tűzvonalban úgy viselkedtek ,mint a nyulak,harctéri vereségük után pedig mint az árulók: miután kivívatták másokkal a győzelmet, a békekonferencián a fizetségüket követelték ".
Masaryk hamar kiismerte Wilsont, bízott lelkiismeretlenségében és tudatlanságában azért követelőzött nála egyre határozottabban. Kihasználta azt, hogy Wilson rendre összekeverte Szlovákiát Szlovéniával, azt, hogy az egyik Magyarországtól északra a másik délre volt nem zavarta, az sem, hogy az egyikre a csehek a másikra szerbek tartottak igényt a nagy osztozkodásban. Wilson úgy tudta,hogy z I.világháborút kirobbantó Ferenc Ferdinánd meggyilkolása Szerbiában történt, azt sem tudta, hogy ez Szarajevóban volt Bosznia fővárosában, mely akkor az Osztrák-Magyar Monarchia része volt. Wilson 1918. dec.4-én úgy indult el a párizsi béketárgyalásra,hogy elődje Theodore Roosevelt elnök üzenete kiísérte: "Wilsonnak semmi néven nevezhető joga nincs arra, hogy az amerikai nép nevében beszéljen" ..Ő és elvei még az árnyékát is elveszítették annak,hogy az amerikai nép akaratát fejeze ki.". Wilson ígéretei és elvei, a 14 pont szerinti ítélkezés elve szappanbuborékként pattantak szét.
Az amerikai szakértők által készített első béketervben magyarország területe a felére csökent ugyan, de a színmagyar lakosságú Csallóköz Magyarországon maradt volna egy sor, túlnyomórészt magyar többségű faluval, várossal együtt, beleértve a 14,8%-nyi szlovák lakosságú Pozsonyt is Magyarország egykori fővárosát.
Masaryk párizsi előadása szerint azonban újabb hazugsággal lett gazudagabb a tisztelt békeosztó ítélőszék." Pozsony német és zsidó város , ahol jelentős szlovák lakik' ( ismertek a népszámlálási adatok: Pozsonyban csak 14%-nyi tót élt, a maradék fele-fele arányban magyar és német volt. Azt ,hogy a szlovákokkal szemben jelentős többségű magyar város volt ezt meg sem említette. Masaryk nemzetközi méretű szélhámosságát hirdeti az érvelése is: " Csehszlovákiának azért kell Pozsony,mert az kikötőváros a Dunán és általa kijárata legyen a tengerre.Cserébe ezért nagyszámú CSEH község kerül Magyarországhoz".
A földrajzban és történelemben járatlan, lelkiismeretlen békedlegátusok bedőltek minden ilyen és hasonló buta beszédnek, hiszen ellenválemény nem volt, mert a magyarokat nem hívták meg a tárgyalásra, csak a diktátum szövegének átadása előtt adtak szót Apponyinak, mely nem befolyásolhatta már a döntést.Tudniuk kellett volna, hogy Magyarország közelében nincsenek cseh városok,Masaryk színmagyar területeket ajánlott fel cserébe színmagyar területekért és ezt az ítélkezők nem vették észre vagy nem akarták észrevenni (Benes és Masaryk is szabadkőműves vezető volt, mindkettőjük szoros kapcsolatban állt az amerikai szabadőműves páholyok vezető embereivel, ahol szintén cseh származású emberek is ültek).
A gátlástalanságában és agyafúrtságában szinte mindenkit felülmúló Benes és Masaryk legfőbb pártfogója a szabadkőművesség volt. Nélkülük az emberiség békésen munkálkodott volna a háború után a haladás és a testvériség megvalósításában. A szabadkőművesség képviseltette magát a tárgyalásokon és a külső tagjai által a tárgyalásokon kívül is. Külső tagok voltak az"Emberi Jogok Ligájának " tagjai. A New York-i páholy irányítása alatt a világon kb.600 páholy működött. Az egyik legnagyobb New York-i páholy vezetője Louis Brandeiscseh származású ember volt, Wilson barátja.
A szabadkőművesség még a háború befejezése előtt meghúzta Magyarország trianoni határait1917-ben a Szabadkőműves Kongersszuson.
Masaryk hazugságaihoz hasonlóan a román Bratianu is kitett magáért az osztozkodásnál Trianonban: Bratianu kijelentette a tárgyalasokon:" Az 55 %-ban román lakosságú Erdély visszacsatolása (?!) Romániához nem lehet kétséges, hiszen csak egymillió ( megj.:1,7 millió helyett!!!) ,.zömében katona és tisztviselő magyar él a román zónák közé befurakodva (!?) .Cserébe magyarok által körülvett számos románlakta (!?) helységet várost nem kérünk vissza. Ez Debrecen és környéke (!?), ahol csak a csendőrök magyarok. "
A párizsi "nagyok" mindezt elfogadták ,bevették úgymint Masaryk azon hazugságait, hogy Felvidék déli területein csehek élnek vagy azt ,hogy a tisztességes rutének csehül beszélnek ,pontosabban a rutén nyelv egy cseh nyelvjárás. Autonóm tartományban akartak élni a Magyar Királyságon belül úgy a rutének mint a tótok. Annak fejében, hogy ettől elállnak Masaryk önálló államot ígérve Pressburgban kötött egy szerződést velük, később ezt könnyedén megszegte és kigúnyolta ezen követeléseket, "gyerekes ábrándnak" minösítette. Sok Masaryk-Benes trükk volt, egy a sok közül: Sátoraljaújhelynél a magyar-csehszlovák határt ugyanazon hazugságok alapján húzták meg, mint az Ipoly esetében a fényképpel "igazolt" hajózhatóságról,melyet más folyón lefotózott gőzhajóval bizonyítottak - lám az Ipoly stratégiailag fontos hajózható folyó, nekünk ez kell. Ugyanezt mondták a hajózhatóvá nyilvánított, valójában nyáron bokáig érő Ronyva-patakról, ezért a határt a "hajózható" ( kis hajtogatott papírhajókkal talán) Ronyva -pataknál húzták meg, mert ez a csehek stratégiai érdeke- ez volt a területrablás. Ezáltal a város fele a vasútállomással együtt a cseheknek jutott ( a szlovákok nem képviselhették saját érdekeiket Trianonban, a csehek ezt nem tették lehetővé!). A békecsinálók ezt elhitték,hogy ez a csehek stratégiai érdeke. Két ízben is bevetették ugyanazt a trükköt.
Wilson amerikai elnök 1918 elején kijelentette:"Nincs szándékomban Ausztria-Magyarország felosztása. A 14 pontban csak arról van szó, hogy Ausztria-Magyarországnak a nemzetek közötti helyét megtartani óhajtjuk.Megadjuk neki a lehetőséget, hogy autonómiák alapján tovább fejlődjék "
Wilson 1920.januárjában Európa felé hajózott,megkapta Clemenceau jegyzékét:Ausztria -Magyarország megszűnt létezni. Ő ennek megörült,mert már úgyis lekötelezte magát Masaryknak és éppen az ő meghirdetett ,demokratikus 14 pontja volt az akadálya Csehszlovákia létrehozásának.
Wilson ellen az amerikai szenátus később vizsgálatot indított amiért el nem fogadható eszközökkel nem állt ki a szenátus által is támogatott 14 pont mellett és kierőszakolt egy elfogadhatatlan békét. vizsgálóinak azt felelte, semmi tudomása sem volt a nyugateurópai szövetségeseinek szerveződéseiről.szégyenében a néphez akart fellebbezni egy nyilvános beszéddel, de a beszéd közben szélütés érte és ezt követően rövid időn belül meghalt.
A Wilson által eredetileg meghirdetett elvek egyike sem érvényesült a tárgyalásokon, ezek a következők voltak ( a 14 pontot 1918.január 8-án hozta nyilvánosságra): az ő szónklataiban az örök béke, boldogság,szabadság,igazság, jog, demokrácia megvalósítása szerepelt a békedelegációk munkájára nézve.Az ő pontjainak lényege: az osztrák-magyar birodalmat meg kell tartani, senkit nem szabad a tárgyalásokból kizárni ( a magyaraokat ás németeket kizárták), a területrendezést csak az érintett lakosság érdekében és nem ellenében szabad végrehajtani (népszavazás sem Felvidéken, sem Felvidéken, sem Bácskában nem volt, elszabotálták).Wilson a béke "apostola" azt modóndta " olyan boldog világot akarok,mely a jog és az igazság messze világító elvén nyugszik ".
Nyomban vakon el is fogadta Masaryk hazug és megtévesztő álláspontját: "követeljük Csehszlovákiának azt a jogát,hogy újra egyesüljön szlovákiai szlovák testvéreivel".
Ide több megjegyzés is kívánkozik:
1.Csehszlovákia sem akkor sem azelőtt sohasem létezett cak Masaryk képzeletében. 2.Szlovákia sohasem létezett korábban csak e kijelentés után 20 évvel fasiszta államformában Hitler csatlósaként, rövid ideig.
3.Szlovákiát akkor Masaryk sem akarta önálló államként, bár nekik önállóságot ígért,de később "gyermeteg álmodozásnak " nyilvánította a szlovákok eme vágyát.
4. A szlovákok mindig kizárólag Magyarországon a Magyar Királyságban éltek és nem Csehországban, hanem Felvidéken. 5. Újra egyesíteni egy ország népét olyannal,ahová sohasem tartozott ugyancsak szemen-szedett valótlanság.
1938-ban a müncheni egyezményre hivatkozva a szlovákok is kérték "Szlovákia" autonómiáját és a szlovák nyelv hivatalossá tételét (1938-ig csak a cseh nyelv volt a hivatalos tót területeken is,melynek háttere az,hogy Benes elhintette a nagyhatalmak előtt ,hogy létezik egy "csehszlovák nyelv" és ez a csehszlovák nyelv a hivatalos az országban , míg tudvalévő,hogy a cseh nyelv volt a hivatalos magánállamában az úgynevezett, korábban sohasem létezett "Csehszlovákiában " így ennek tót részében, az akkor még nem létező "Szlovákiában" is és az elrabolt Kárpátalján is ahol senki nem beszélt csehül,mint ahogyan Felvidéken sem beszélt senki csehül az oda betelepített állami tisztségviselőkön és katonákon kívül ). Az autonómiát kikényszerítették, ezt megkapták, így lett Csehszliovákiából kötőjeles Cseh-Szlovákia, de Tiso és Hitler megállapodása folytán 1939.március 14-én az úgynevezett "Szlovenszkó" kimondta elszakadását a Cseh-Szlovák államtól. Megalakult a Tiso-féle nácibarát tót bábállam, mely állam hadserege részese volt a II.világháború kirobbantásában Lengyelország lerohanásakor ( szemben Horthy Magyarországával, aki ellent mondott Hitlernek). A tótok azért rettegnek ma is a felvidéki magyar autonómiától,mert saját példájukat látják maguk előtt - előbb autonómiát kaptak a csehektől, majd elszakadtak Csehországtól.
|