Hírek : A cseh miniszterelnök kioktatja a magyarokat a Benes-szobor kapcsán,Slota pedig hazaárulással vádolta a szlovák kormányt.Válasz |
A cseh miniszterelnök kioktatja a magyarokat a Benes-szobor kapcsán,Slota pedig hazaárulással vádolta a szlovák kormányt.Válasz
nemzetidal 2005.05.21. 10:55
Rockszerda:
Cinikusan és történelemhamisítóan reagált a cseh miniszterelnök magyar kollegája halovány és vértelen felvetésére a Benes-kultusszal kapcsolatosan. Noha Gyurcsány Ferenc megint a jószomszédság álszent jelszavára hivatkozva cserbenhagyta a kirabolt és elüldözött honfitársainkat, azok leszármazottait, a nagyhatalmak által kreált, korábban nem létező Csehszlovákia utódállamának első embere szemtelenül még a magyarokat is felelőssé tette.
2005. május. 19.
Kizárólag a csehekre tartozik, hogy tisztelik-e Eduard Benest, az egykori Csehszlovákia második elnökét vagy sem, reagált csütörtökön Jirí Paroubek cseh miniszterelnök magyar kollégája Gyurcsány Ferenc azon nyilatkozatára, amelyben sértőnek nevezte egy Benes-szobor leleplezését Prágában.
"Úgy vélem, hogy a magyarok egy kis lelkiismeret-vizsgálatot tarthatnának, megnézhetnék az okot és a következményt, megnézhetnék azt, hogy milyen módon vettek részt Csehszlovákia szétverésében a müncheni egyezmény aláírása után" - nyilatkozta Paroubek a cseh hírügynökségnek Prágában. Mint mondta, őt nem zavarja, hogy Magyarországon szobrot állítottak Horthy Miklósnak, aki kormányzóként a II. világháború idején Adolf Hitler szövetségese volt.
Eduard Benes a II. világháborút követően volt Csehország államfője a kommunista hatalomátvétel utánig. Elnöksége idején fogadták el a Benes-dekrétumokat, melyek alapján a II. világháborúban elszenvedett sérelmeket Csehszlovákia német és magyar származású polgárain bosszulták meg tömeges kitelepítésekkel.
Magyarország, Németországgal egyetemben már többször is tiltakozott amiatt, hogy a kollektív bűnösséget megállapító dekrétumok a mai napig érvényben vannak Csehországban és Szlovákiában.
Szlovákiában a héten a szélsőjobboldali Szlovák Nemzeti Párt javaslatára a parlament napirendjére tűzték a dekrétumok sérthetetlenségét megerősítő jogyszabályjavaslat tárgyalását, szerdán azonban a nemeztközi tiltakozások hatására a parlament végül levette a napirendről.
Forrás:Rockszerda
A cseh kormányfő Csehszlovákia szétveréséről hadovált-Izzó magyarellenesség |
Forrás :Jobbportál
A cseh miniszterelnök szerint a csehek belügye, hogy tisztelik-e Eduard Benest vagy sem. Jiri Paroubek azt mondta a cseh hírügynökségnek, hogy a magyarok tarthatnának egy kis lelkiismeret-vizsgálatot, és megnézhetnék, hogy milyen módon vettek részt Csehszlovákia szétverésében. Prágából élesen riposztoztak Gyurcsány Ferenc azon nyilatkozatára, amelyben a magyar kormányfő bírálta a prágai Benes-szobor leleplezését. Jiri Paroubek azt mondta a cseh hírügynökségnek, hogy a magyarok tarthatnának egy kis lelkiismeret-vizsgálatot, és megnézhetnék, hogy milyen módon vettek részt Csehszlovákia szétverésében. A cseh kormányfő így reagált arra, hogy a magyar kormány bírálta a prágai Benes-szobor felállítását. Közölte azt is: őt nem zavarja, hogy Horthy Miklósnak van szobra Magyarországon, aki kormányzóként a második világháború idején Adolf Hitler szövetségese volt.
Polgár Viktor külügyi szóvivő elmondta: Somogyi Ferenc külügyminiszter levelet küldött cseh kollégájának Cyril Svobodának. Somogyi hangsúlyozta, hogy a Benes-dekrétumok olyan eszméket képviseltek, amelyek távol állnak az Európai Unió, így a Cseh Köztársaság mai értékrendjétől.
A magyarellenes nézeteiről elhíresült Ján Slota hazaárulással vádolta meg a szlovák kormánykoalíciót, amiért az levette napirendjéről a Benes-dekrétumok ügyét. A Szlovák Nemzeti Párt (SNS) elnöke szerint a szlovák kormánypárti politikusok ismét összecsapták a bokájukat a Magyar Koalíció Pártja előtt, amely a második világháború után kiadott elnöki rendeletek megkérdőjelezésével Budapest sugallataira hallgat - jelentette a Népszabadság pozsonyi tudósítója.
Pozsonyi megfigyelők szerint a határozat esetleges elfogadásával a szlovák törvényhozás hat évtized múltán közvetve azonosulna a kollektív bűnösség elvével, ami a szlovákiai parlamentarizmus óriási szégyene lenne.
|
Válasz Paroubek cseh miniszterelnöknek !
A lelkiismeret-vizsgálat felvetésre ajánlom a cseh Benes-párti miniszterelnök figyelmébe, hogy inkább saját lekiismerete tisztaságát vizsgálja meg mielött másnak ilyet javasol.
1.Csehszlovákia létrejötte Benes és Masaryk agyszüleményének valóságba ültetése volt, amely Benes hazudozásai, hamisításai, kitalált rágalmai, magyargyülölet szítása révén kapott támogatást és jöhetett létre Trianonban a tájékozatlan békebírák egyoldalú befolyásolásával. Ezt késöbb a döntöbírák nagy része beismerte és megbánta,hogy elhitte Benes hazugságait.
2.Csehszlovákia egy mesterségesen létrehozott állam-torzszülemény lett, ahol ne volt nemzeti többség és cseh uralom mellett látszatdemokráciával, mely hamar leleplezödött ( lásd Lord Rothermere Európa puskaporos hordója címü 1927-ben a világsajtóban megjelent cikkét, mely elsösorban a benesi uralmat kritizálta és sürgette a revízió szükségességét az igazságtalan etnikai határok és magyarellenes intézkedések miatt ( a honlapon a cikk magyar nyelven megtalálható ). Csehszlovákiában nem volt többségi nemzet: a csehek aránya 48% volt.Szlovákiában a szlovákok is kisebbsággel voltak a magyarokkal, németekkel és ruténekel szemben. A szlovákok számaránya 47,3%, a "nemzetiségeknek " mondott nemzetrészeké pedig 53,7% volt, ebböl 1 084 848 magyar volt az 1,69 millió szlovák mellett.
3. A müncheni egyezmény csak az igazságtalan békleosztás restitúciójának kezdete volt,mely az I.Bécsi döntéssel folytatódott. Egy igazságtalanul,Benes által benyújtott hamis adatok alapján ,nemzeti többség nélkül, antidemokratikusan müködö országot nem szétvertek, hanem igazságosan próbálták korrigálni az elkövetett hibás trianoni döntéshozást.
4.Sem a szlovákok ( Hlinka, Stefánik- Hlinkát emiatt Benes sem a rutének,sem a magyarok nem akartak Csehszlovákiában élni. Hlinkát emiatt Benes börtönbe záratta, Stefánik tábornokot a Cseh légió meggyilkolta. Sem a szlovákokat, sem a ruténeket, sem a magyarokat nem kérdezték Trianonban,hogy akarnak-e cseh uralom alatt élni.amikor Hlinka elment Párizsba,hogy kifejezze nemtetszését a létrehozandó Csehszlovák állammal szemben, Benes elintézte, hogy kiutasítsák Párizsból, saját magát nevezte ki a szlovákok képviselöjének. Hlinka és a rutének is autonómiában szerettek volna élni a Magyar Királyság kebelén belül. 1919-ben Hlinka ezt monda : "Magyarország nélkül nincs élet vagy ha van az nem az". Trianonban 3,5 millió magyart hajtottak idegen uralom alá népszavazás nélkül. A népszavazás elve , az etnikai határok meghúzása egy wilsoni elv volt. Benesnek köszönhetö, hogy a népszavazás nem valósult meg és így 1,07 millió magyar került cseh iga alá. Az adat és történelemhamistás mestere volt Benes, más folyón lefényképezett gözhajóval bizonyította, azt hogy az Ipoly és a Ronyva patak hajózható folyó, és ez a csehek számára stratégiai fontosságú érv, ez alapján került a színmagyar Ipolyság és a Tokajvidék egy része, a kettévágott Sátoraljaúlyhely egyik fele cseh uralom alá.
A szlovákoknak és ruténeknek autonómiát ígértek, de nem adták meg.A szlovákok csak a müncheni egyezmény után tudták csak kikényszeríteni maguknak az autonómiát és saját nyelvhasználatot, addig ott is cseh uralom volt, a hivatalos sohasem létezö, Benes által kitalált "csehszlovák" nyelvvel,mely tulajdonképpen a cseh nyelv volt.
5. A hibás Trianoni döntés súlyát egyes nagyhatalmak vezetöi már a huszas években elismerték és a határrevíziót elkerülhetetlennek tartották ( Nitti 1925). 1927-ben Lord Rothermere közismert cikkei is a magyarsággal szemben elkövetett méltánytalanságot,a 3,5 millió magyar ember igazságtalan,népszavazás nélküli elszakítását és a revízió szükségességét hangsúlyozták, az Európa puskaporos hordója címü cikk pedig kifejezetten a Benesi hatalom által Csehszlovákiában elkövetett jogtalanságokra, magyarellenességre, kirekesztésre, kárpótlások nélküli elkobzásokra,magyarüldözésre hívta fel a figyelmet. Ennek visszhangja csak 1933-ban érett be ,amikor az angol alsóházban 160 alsóházi képviselö megalakította egy munkacsoportot, melynek neve"parlamenti bizottság a trianoni békeszerződés módosítására" volt. Ez a parlamenti csoport a magyar revízió megvalósításának mikéntjét tüzte ki célul. Ennek eredményeként négyhatalmi tárgyalások kezdödtek a trianoni határok ügyében. A tárgyalások Hitler hatalomra kerülése miatt végzödtek akkor még eredménytelenül a magyar ügy számára, de ennek folytatásaként az igazságtalan Benesi ármánykodások korrekciójaként jött létre a müncheni egyezmény, majd az I.Bécsi döntés is. Mindez az igazságszolgáltatás jegyében zajlott, egy rossz, mesterséges államot nem lehet szétverni, hanem ahogyan mesterségesen létrehozták, úgy kell felszámolni, mert nem váltotta be az igéreteket, hiszen nem az volt, aminek hitték,nem etnikai határokkal körülvett nemzetállam , hanem csak egy hazugságokra épülö torzszülemény volt, ahol üldözték a magyarokat és németeket. A Benes által benyújtott adatok nem feleltek meg a valóságnak, a kártyavár alapok nélkül összedölt, kiderült, hogy a valóság nem az, amit Benes hamis okmányai ,népességi adatai, etnikai térképei sugalltak. Tehát semmiféle történelmi állam szétveréséröl itt nem lehet beszélni. Azok akik létrehozták Csehszlovákiát- föleg a francia és angol diplomaták- belátták hibás döntésük következményeit és csupán ezt akarták korrigálni a háború elkerülése végett. A II.világháború bölcsöje a Versaillesi ésTrianoni békediktátum volt, a hibás döntéshozatalban igen-igen nagy szerepe volt Benesnek, így közvetve azt is mondhatjuk , hogy a második világháború kitörésére is jelentös befolyással volt Benes hazug, hamis, gyülöletet szító tevékenysége.
6.Hitler egyik elsö szövetségese Szlovákia mellett Csehország volt, Hájek elnökkel az élen, aki minden ellenállás nélkül átadta Csehországot és kiszolgálta egész államaparátusával, gyáraival, minden szabotálás nélkül a náci törekvéseket.Azonnal bevezették a nürnbergi törvényeket. Tudjuk, hogy még a csehországi bevonulás elött Benes rendszere is kiszolgáltatta az Anschluss után Ausztriából menekülö zsidó embereket Gestaponak, a határon visszatoloncolták vagy az országból kitoloncolták öket. Ezzel szemben Horthy Miklós kormányzó tévedés ne essék, nem volt Hitler csatlósa, hiszen éppen ezért kellett a náciknak puccsal leváltani öt 1944-ben. Addig amíg a náci csatlós Csehország és Szlovákia két év alatt minden zsidó honpolgárát deportálta, Horthy Magyarországa 1939-1944 között "Oázis volt Hitler sivatagában", "Menedékhely volt egymillió zsidó számára ". Az idézetek J.F. Montgomery a Horthy -korszak budapesti USA nagykövetének megemlékezéseiböl valók,mely könyv formájában is megjelent Magyarország a vonakodó csatlós címmel, eredeti címe: Hungary The Unwilling Satellite,New Yersey, 1947. Melegen ajánlom Paroubek miniszterelnök számára ezen írás olvasgatását a tisztánlátás végett valamint nem árt ,ha szintén kortársak tollából ismerkedik meg a számára oly nagyra becsült Benesröl, ajánlom figyelmébe olvasásra Henry Pozzi Századunk bünösei címü könyvét ( eredeti címe Les Coupables) és a Háború visszatér címü munkáját. Sajnos szembe kell néznie az igazsággal Benest illetöen még akkor is ,ha 2005-ben csehország miniszterelnöke.
7. A Benesi-dekrétumokról nincs mit vitatkozni- egy teljes nemzetrészre átlalánosítva elfogadott és törvénybe iktatott ( a nürnbergi zsidótörvényekhez hasonlóan ) kollektív bünösség elvén történö etnikai tisztogatásra adott törvényi jogot.Egy nép kollektív bünösségére, kiirtására ,eltüntetésére irányuló törvénykezés fasiszta politika és fasiszta elv. Ezen nincs magyarázni való. Ezeket az elveket törvénybe iktatták és érvényben vannak ma is.
Néhány idézet,mely jól rámutat Benes jellemére és arra, hogy milyen ember volt a valóságban:
Lloyd George- lelkében később megrendült,amikor rádöbbent, hogy a csehekTrianonban mennyire becsapták őket.Ekkor az ő 1923-i beszédében már a csehektől féltette Európa egyensúlyát: "Oroszország föl fog támadni, de addig a kis Benes képvisli helyette a szlávságot, a cárizmus régi álmának megvalósítását, a szlávság kiterjesztését a szerbekre támaszkodva a Földközi-tengerig. Nem adok tíz évet és a csehek a szerbekkel szövetségre lépnek...Őrültség volt eltávolítani a szlávellenes Magyarországot az útból...A Duna táj nagyszerű gazdasági és katonai egység volt.A természet erői, a történelem logikája hozta létre ezt a nagyszerű brodalmat. mindez a magyar mag körüli összefogásra int. Ennek a birodalomnak megvolt a létjogosultsága európai szempontból,melyet a kelet-nyugat közti úthálózat őrzésével betöltött...Párizsban akkor valami fantasztikus dolog történt.Néhány ember összeült,hogy megcsinálja a békét. hatalmuk olyan nagy volt,amilyenre példa még soha nem akadt..Kedvük szerint teremtettek vagy tüntettek el államokat . A leghatalmasabb közöttük Wilson volt, aki hasonlóan az ókori istenekhez,mindenki neki engedelmeskedett.Azt gondolták, ő százmillió ember nevében beszél,pedig akkor már a szenátusa is megtagadta és saját elméjének sem volt ura.Visszatérve a fővárosba a diktátor összeomlott...ha ez a szélütés fél évvel előbb következik be,másképpen alakult volna Európa jövője "
Llolyd George brit miniszterelnök a béketárgyalások végső stádiumában meglehetősen kemény szavakkal fejezte ki kétségeit a leendő határokal kapcsolatban: "Nem lesz béke Közép-Európában, ha utólag kiderül, hogy Magyarország igényei jogosak, és hogy egész magyar közösségeket úgy adtak át Csehszlovákiának és Erdélynek, mint egy marhacsordát csak azért, mert a konferencia elutasította a magyar ügy megvitatását".
Lloyd George angol miniszterelnök 1936-ban mondta: "Trianonban azon statisztikák alapján ítélkeztünk, amelyeket a csehek elébünk tettek,mi inkább hittünk nekik,mint az ellenünk harcolóknak..Még drágán megfizetünk ezért. A Dunatáj nagyszerű gazdasági és katonai egység volt a természeti erők hozták létre ezt a birodalmat.Mindez a magyar mag körüli összefogásra int.Ennek a birodalomnak megvolt a létjogosultsága európai szempontból,melyet a kelet-nyugat közti úthálózat ellenőrzésével betöltött."
Hlinka 1925-ben is visszasírta a magyar fennhatóságot és ennek megfelelően hirdette is ezt a szlovákok körében: " Mindannyiunk lelkében lobogjon a magyar haza emléke,mert ezer esztendös magyar uralom alatt nem szenvedtünk annyit mint a cseh uralom hat éve alatt" .
Pozzi francia politikust idézem, aki személyesen részt vett a béketárgyalásokon :"Benes a legszörnyűbb földrajzi,néprajzi és történelmi ostobaságokat is könnyed nyugodt mosollyal adta elő.Még önmagával is többször ellentmondásba keveredett.A nagyhatalmak képviselőinek egyike sem mert tiltakozni ellene.Mindenki félt ,hogy felszólalása a kérdésben való kétségbeejtő tájékozatlanságát bizonyítaná...Trianon a szabad zsákmány vásártere volt. Trianonban nem arról volt szó,hogy kinek van igaza,hanem arról kinek érdeke,hogy igazat adjanak neki..A nagy békebírók még elemi szinten sem ismerték azon nemzetek földrajzát,néprajzát és történelmét,amelyek sorsát intézték.Ez nemcsak Wilsonról mondható el.Lyold George se volt tájékozottabb.Clemenceau elképesztően tudatlan volt mindennel kapcsolatban,a ami Franciaország határain kívül esett ".
De Ambrosi Mario nápolyi képviselő írta: " Mik voltak a Trianonban írt szerződés úgynevezett gyümölcsei? A kisantantnak nevezett magyarellenes és olaszellenes szláv szövetség megteremtése, valamint Közép-Európa egyetlen szilárd államának Magyarországnak meggyengítése és lerontása...magyarország nem tekintheti másnak a trianoni szerződést, mint ideiglenes kálváriának a végleges összeforrásra törekvésben...Nem értem, hogy a Nemzetek Szövetsége, melyet a népek legfelső igazságügyi ítélőszékének is neveznek,miért nem tartotta szükségesnek azoknak a magyar panaszoknak a megtárgyalását, amelyeket az anyaországtól elszakított területek lakosságának rabszolgasorsba süllyesztéséről terjesztettek elő.El kell érkezni a revízió megvalósításához. "
Robert Grower az angol alsóház tagja írja ,hogy a csehek követeléseit a nagyhatalmak titkos tárgyalásokon már 1918 nyarán eldöntötték.Hiába készült tanulmány a francia külügyminisztériumban,melyben 1918.november 20-án a szakemberek figyelmeztették : " Szlovákia létezése nem egyéb, mint mítosz.Észak-Magyarország szlovák törzsei soha nem alkottak államot.. Az általuk meghúzott etnikai vonal sehol nem érinti a dunát.nem foglalja magába Pozsonyt sem, ahol 14 szlovákra 86 magyar és 86 német jut...ha lehet szlovák főváros, úgy az csak Túrócszentmárton lehet ". Az 1916.augusztus 16-i titkos szerződésben a nagyhatalmak Romániának ígérték egész Erdélyt, sőt a magyar Alföld nagy részét is egészen a Tiszáig "
Nicholson angol békeküldött emlékiarataiban leírta: "Akik a magyar határokat elfogadták már fáradtak voltak és fogalmuk sem volt hol van Kassa, Arad, Temesvár, Nagyvárad. Inkább valósnak fogadták el a szerbek, a csehek és románok adatait,semhogy vitatkozás miatt lekéssenek az ötórai teáról".
Tardieu volt francia miniszterelnök a La pix könyvében leírta,melyhez magyarellenességéről hírhedt Clemenceau írt előszót :" azért nem lehetett a magyaroktól elszakított Felvidéken népszavazást tartani,mert akkor nem jött volna létre Csehszlovákia a lakosság ellenszavazata következtében ".
W.Churchill mondta az angol alsóházban : "Új európai háborút készítenek elő azok,akik nem akarják revidiálni a trianoni sérelmeket."
Benes : "Mivel láttam a veszélyeket,Párizsban egyedül láttam hozzá a jövő békéjének megalkotásához.Majdnem mindent improvizálva források és bibliográfia nélkül készítettem " Részlet az emlékiratokból.
A francia Yves de Daruvar szerint: Az amerikai segítséggel győzelemre segített antant hatalmak gyűlöletet és kisebbségi érzést éreztek a legyőzöttekkel szemben...Benes már 1919.december 2-án közölte Tempsben,hogy majdan az összeülő konferencia határozata a magyar állam határaira végleges, azon semmmit nem fognak változtatni "
Masaryk emlékirataiból tudjuk, hogy Párizsban szemérmetlenül kijelentette : "Választanunk kellett Csehszlovákia megteremtése vagy a népszavazás között"Az is kiderül ,hogy Masaryk szerint az Osztrák-Magyar Monarchiát az antant eredetileg nem szándékozott szétrombolni, de az ő improvizációi és az "osztrák-magyar kegyetlenkedésekről" szólő rémhírei hatásosan befolyásolták az amerikai közvéleményt.
Egyébként volt még az 1919-est követöen egy újabb, a csehektől elszakadást hirdető szlovák hivatalos lépés 1933-ban, mely süket fülekre talált, egészen 1939.március 14-ig, amikoris Hitler csatlósaként Tisóék megkapták az önálló államot.
Idézem: a Szlovák Nemzeti Tanács 1933-ban beadványt nyújtott be a Nemzetek Szövetségéhez ( ma ENSZ): "Csehszlovák nemzet soha nem volt. Ez csak a csehek kitalálása,hogy elvehessék a tótok földjét...A légkör a köztársaságban annyira tűrhetetlen,hogy a szlovák nép kész bárki alatt csoportosulni a csehek ellen ".
Idézem Benes egy korábbi felszólalását Trianonban, az 1933-as követelés válasz volt Benes 1919-ben elővezetett "létező ősi csehszlovák nemzet" teóriájára:Benes felszólalása a Tízek tanács ülésén a csehszlovák területi igények tárgyában (Párizs ,1919.február 5.) : ..."Szlovákia hajdanán a Csehszlovák állam részét képezte, amíg a magyarok a 10. század folyamán le nem rohanták. A hódítók sikertelenül próbálták elmagyarosítani az országot .A lakosság mindmáig cseh érzelmű, s az új államhoz kíván csatlakozni.Szlovákiában sohasem volt példa szeparatista próbálkozásra."
Benes társa Masaryk, emlékirataiban írja:"nagyon nehéz volt meggyőzni a nyugatiakat arról,hogy Ausztria-Magyarországot le kell rombolni.
" Benes 1920.január 25-én egy interjúban kijelentette:"A csehek nem politikai szabadságért vagy gazdasági jólétért harcoltak. Ez nekik már megvolt". Az interjúból kiderül, hogy ő a pánszláv eszme megvalósításáról álmodott noha a lengyelek,magyarok, románok,ruszinok,horvátok és szlovének ezt nem akarták. Ő szerb összefogással Oroszország közép-európai bástyáját akarta kiépíteni.
J.F.Montgomery az USA budapesti nagykövete "Magyarország a vonakodó csatlós" című könyvében személyes tapasztalatai alapján írja,hogy emberközelből ismerte országunkat és kormányzóját. "Horthy egy tengernagy józan eszével, erős hazafiságával,becsületességével és bátorságával vezette a túlerőben legyőzött, ezeréves jussából kiforgatott és kirabolt országot a kommunista rémuralom szörnyűségeiből egy jobb jövő felé. Ő nemes lovagiassággal,nagylelkűen védőszárnyai alá vette a II.világháború alatt hozzánk menekült lengyel,francia,angol,orosz és zsidó tízezreket,noha az említettek részéről magyarország korábban sok hátrányt szenvedett. Ez erkölcsi nagyhatalommá tette a magyarokat. A Magyar Királyság vallotta: a társadalom alapja a tiszta erkölcs. Magyarország az orosz és német imperializmus között őrlődve sokkal többet látott,mint mi. Ha hallgattunk volna a magyar államfőre, talán képesek letünk volna korlátozni Sztálin diadalát Hitler bukásakor.Ez a világ jobb és tisztességesebb lenne, ha az angolul beszélő népek vezetői csak egy kis részét is mutatták volna annak a bátorságnak,amit abban az időben Horthy Miklós kormányzó mutatott".
Mind a trianoni, mind a párizsi békeszerződés előírta a tőlünk elszakított országrészek utódállamai részére a nemzetiségek önrendelkezési jogának biztosítását.Ezt egyik sem tartotta be.".
1945.május 9-én Benes kijelentette :" a mi népünk nem élhet a magyarokkal közös hazában... szigorúan megbüntetjük őket". Miért kellett Benesnek 3 millió német és 1 millió magyar ember 1920-ban amikor tiszta szláv államot akart?
Benes 1943.október 29-i kiáltványában megelőlegezte és tervezte a háború utáni vérengzést ( ha már a háborúban nem volt) így írta: " Csehszlovákiában a háború vége vérrel lesz megírva". 1945.május 5-én a prágai rádió bemondta: "Ne kegyelmezzetek a gyermeknek ,asszonynak,öregnek sem ".
A Benes (Csehszlovákia)volt az első a közép-európai államok közül, akik a Szovjetúnióval 1935-ben barátsági,majd katonai szerződést kötött.Benes azt mondta 1939-ben San Franciscoban,hogy " az igazi demokrácia Moszkvából sugárzik."
Frank D.Simonds amerikai pulbilcista: "Csehszlovákia földrajzi abszurdum, a természet törvényeinek kigúnyolása, a nemzetiségi káosz földje, ahol nincs nemzeti többség."
Bourne angol katolikus főpap: "Amíg Magyarország helyzetét nem szabályozzák, addig fennforog az európai háború veszélye ".
Llwellyn angol képviselő: " Ma már az egész brit közvélemény tudja, hogy az angol államférfiak nagy mulasztást követtek el akkor,amikor 1919-ben Magyarország meghallgatása nélkül ítélkeztek.A magyar revízió a világon az egyik legelsőrangúbb érdek. "
Lloyd George a trianoni békediktátum egyik megalkotója utólag beismerte: " A trianoni békeszerződés elfogadásakor megtévesztés áldozata lettem. A német békeszerződés elfogadásakor megállapítása után a vezető államférfiak már fáradtak voltak. magyar ügyek eldötnését másodrangú emberekre bízták.Ezekhez Benesék könnyebben hozzáférhettek ,mint a fődelegátusokhoz."
A müncheni egyezmény hátteréröl:
A II.világháború bölcsöje a Trianoni diktátum és Versailles-i békezserzödés volt. Az igazságtalan etnikai határok létrehozásában, a pánszláv eszmékért vívott harcban Benes jeleskedett hazudozásaival és a békebírók becsapásával, magyarul hamis adatokkal félrevezette, megtévesztette a döntöbírákat, ezzel nemcsak büncselekményt követett el mint politikus, hanem megalapozta az európai békétlenségetn és tevékenységével közvetve hozzájárult annak az európai hangulatnak a kialakulásához, mely a II.világháború kitöréséhez vezetett. Benes tehát egy gazember.
Gazembereknek nem szokás szobrot állítani, csak egy katonai diktatúrákban vagy egy totalitárius rendszerben lehet ilyet megtenni. Normális országban és európai közösségben csak további békétlenségek szításához vezet.
1933-ban 160 brit alsóházi képviselő részvételével megalakult a "parlamenti bizottság a trianoni békeszerződés módosítására". Ennek további eredményeként létrejött egy nemzetközi francia-olasz-brit-német bizottság a határok békés újrarendezése céljából,mely leült tárgyalni egymással
Csupán annak köszönhető,hogy nem ekkor, hanem csak 1938-ban következett be Felvidék nagy részének etnikai alapú visszacsatolása,hogy Hitler hatalma egyre erősödött és az ő német igényeinek kielégítését tartották fontosabbnak 1933-ban és nem a miénket magyarokét - ott volt Danzig kikötő kérdése, teljes Poroszország, színtiszta német ajkú lakossággal a Lengyeleké és Oroszoké volt, a szudéta-németek sorsa is égető volt Csehszlovákiában és ott volt a Franciáknak adott Rajna vidék színtiszta németsége (itt közel 1 millió ember élt ), ahol ez utóbbi 15 évvel a Versailles-i békeszerződés után népszavazással visszakerült Németországhoz 1936.március 7-én.
1938.március 18-án megtörtént az Anschluss is, azaz Ausztria Németországhoz csatolása, áprilisban történt egy népszavazás is ez ügyben Ausztriában . Hitler ezt követően a szudéta osztrák-német nemzettömb visszacsatolását kérte, amely a müncheni egyezménnyel életbe lépett és egyúttal a négyhatalmi megállapodás felszólította a kisebbségi kérdéseben még érintett két két másik szomszédos országot, hogy közvetlen csehszlovák -lengyel és csehszlovák-magyar kormánmyzati tárgyalásokon tisztázzák a megcsonkított állammal a vitás területi kérdéseket. Egyúttal felszólították Csehszlovákiát, hogy tárgyalási eredménytelenség esetén a négy hatalmom vállalja a döntőbíráskodást.
Mi történt? A közzététel másnapján 1938.szept.30-án a német haderő megkezdete bevonulását a Szudéta-vidékre az egyezmény értelmében, de a lengyelek nem tárgyaltak, bevonultak a dél-sziléziai területre,míg a magyar kormány kinyilvánította tárgyalási készségét Felvidékkel kapcsolatban. Nem sikerült megállapodni, ezért döntőbíráskodást kellett kérni. Ebben a brit és francia kormány érdektelenségét fejezte ki ( már nem érdekelte a kegyelt Benes -állam sorsa őket), így a maradék két döntőbíró Ribbentrop német és Ciano olasz külügyminiszter húzta meg a határokat. Tehát a magyar revízióról 33-ban elterelődött a figyelem a német igények miatt és ez csak 1938-ban valósulhatott meg. Összesen 1,084343 elcsatolt magyar lakosból ekkor 882 ezer került vissza az anyaországhoz.Tegyük hozzá, hogy az ezt megelőző csehszlovák kormányzat alatti népszámlálás alkalmával a ebből csak 598 500 merte magát magyarnak vallani,jól jellemezve az uralmi viszonyokat és a benesi statisztikai bűvészkedéseket.
A müncheni egyezményre hivatkozva a szlovákok is kérték Szlovákia autonómiáját és a szlovák nyelv hivatalossá tételét ( eddig a cseh nyelv volt a hivatalos- pontosabban Benes elhintette a nagyhatalmak előtt ,hogy létezik egy "csehszlovák nyelv" és ez a csehszlovák nyelv a hivatalos az országban , míg tudvalévő,hogy a cseh nyelv volt a hivatalos Szlovákiában és Kárpátalján is. ), ezt megkapták, így lett Cseh-Szlovákia, de Tiso és Hitler megállapodása folytán 1939.március 14-én Szlovenszko kimondta elszakadását a Cseh-Szlovák államtól. Megalakult Tiso német náci mintájú szlovák állama. Ruszinszko is kimondta elszakadását Csehszlovákiától (mai Kárpátalja) ezt követően ellenállás nélkül bevonult a magyar haderő, történelmi jogcímen, melyet a rutének is és minden nagyhatalom elfogadott, sőt a lengyelek kérték is a régi közös magyar-lengyel határ visszaállítását, a kormány a ruténeknek széleskörű autonómiát igért. Kárpátalján különben is magyarok és rutének éltek és nem szlovákok.
nemzetidal
|